niedziela, 26 października 2014

Inspiracje


Na stole w kuchni zawsze mam coś od czytania... Najczęściej gazety o wnętrzach lub takie, z których mogę się dowiedzieć o aktualnych wydarzeniach kulturalnych. Jednak tym razem jest to książka o wystroju wnętrz. Zupełnie bez okazji, w środku tygodnia pozwoliłam sobie na prezent. I tak już od jakiegoś czasu, codziennie rano, przy śniadaniu czytam sobie po kawałku. Książka momentami jest naiwna, ale nie zmienia to faktu, że 
znalazłam tam mnóstwo ciekawych rad jak sprawić, żeby dom był spełnieniem naszych marzeń i oczekiwań. Proste i tanie rozwiązania, jak łatwo można zrobić nastrój i umilić sobie przebywanie w domu.
Mnie zainspirowało przede wszystkim tworzenie nastroju przez zapach. W lecie tego raczej nie stosuję, ciesząc się świeżym powietrzem, ale w zimę to co innego... Przychodzi ochota na gęste, korzenne zapachy. Teraz chodzę po domu i psikam wszędzie- każdy pokój, pościel, wszystko... :)
I nie myliła się Autorka, że rzeczywiście to bardzo przyjemne tak dopieszczać dom.
Polecam.

Woda do bielizny pościelowej, przepis Pani Autorki:

butelka 750 ml
olejek zapachowy (taki, który lubisz)
wódka 90 ml
woda destylowana (w aptece)

Do czystej butelki wlej wódkę i łyżeczkę olejku zapachowego. Zamknij, dobrze wymieszaj. Dodaj wodę, znowu wymieszaj. Trzymaj w chłodnym miejscu.
"Spryskaj bieliznę i ręczniki wodą zaraz po praniu i codziennie pościel po zasłaniu łóżka. Możesz też jej dodać do żelazka podczas prasowania."

Clare Nolan "Stwórz dom dla siebie"

Miłego.

Ps. Aaa i są nowe tablice. Będzie je można kupić na Kiermaszu Świątecznym w Willi Słonecznej 14 grudnia. Będzie dużo ciekawych osób i pięknych przedmiotów :) obserwujcie wydarzenie.


2 komentarze:

  1. Mamy szczęście baletnicę posiadać :) Tablice są piękne. Postaram się zjawić na kiermaszu, bo pewnie będzie mnóstwo takich przedmiotów.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czekam na Ciebie w takim razie! :)

    OdpowiedzUsuń