poniedziałek, 27 maja 2013

Ławka

Wieźliśmy ją samochodem osobowym... Z bardzo daleka. Ze względu na podnoszone siedzisko służy za schowek na laurki od Kali. Tam też trzymamy jej wszystkie przybory malarskie. Bardzo pożyteczny mebel. Nasi znajomi uwielbiają na niej przesiadywać. Bardzo nas to cieszy :)


sobota, 25 maja 2013

oko na Maroko

Nic tylko podziwiać... Zakochałam się w kaflach marokańskich i nie wyobrażałam sobie bez nich mojej nowej kuchni. Oto jej początki. Jeszcze pusto, a ja już uwielbiam w niej siedzieć. Pozostałe aranżacje z www.kolorymaroka.pl. Od nich oczywiście są też moje kafle :)


W mojej nowej kuchni...


...a to już www.kolorymaroka.pl

środa, 22 maja 2013

Kuchennie

Z wiosną to od razu inaczej. Natychmiast chce się wszystkiego bardziej i więcej. Szczególnie w kuchni. Dlatego dzisiaj będzie pomidorowo-kolorowo.
A do tego wspaniały przepis na 'syrop z moiczków'. Bardzo dobry na kanapki, do mleka i do herbaty. Niezastąpiony na katar i kaszel :). 

Przepis z Werandy
Mlecze- najlepiej te z wiosny.
Pięćset kwiatów bez łodyg. Ułożyć na białych kartkach papieru na noc, żeby wyszły wszystkie robaczki. Rano je przepłukać i zalać litrem zimnej źródlanej wody. Dorzucić pokrojoną w plastry dużą cytrynę (dzięki niej syrop nie stwardnieje i będzie miał rześki smak). Niech się pogotują na wolnym ogniu przez 10-15 minut pod przykryciem, następnie zostawić na dobę. Potem przecedzić przez gazę, a kwiatki i cytrynę wyrzucić. Uzupełnić wodę do litra, dodać 2 kg cukru, odparować wywar, żeby powstał syrop o konsystencji gęstego, złocistorudawego miodu. Trwa to ok 2h. Przez ten czas trzeba mieszać i pilnować by miód się nie przypalił.

Powodzenia!
czwartek, 16 maja 2013

W baśniowej krainie

Dzisiaj kilka obrazów autorstwa państwa Ptaków. Musiałam się nimi podzielić, musiałam! Są piękne, magiczne, wspaniałe- tak jak ich autorzy.  Koniecznie zajrzyjcie na ich stronę http://www.ptak.art.pl/. Miłego oglądania!

Prace Grzegorza Ptaka...
...i Marioli Ptak


Wszystkie zdjęcia autorstwa Grzegorza Ptaka.

środa, 15 maja 2013

Na tarasie siedzi leń...

Tak pięknie się zrobiło, że nic tylko leżeć na tarasie i czytać dobrą książkę. Z boćkiem Bartoszem siedzimy więc i podziwiamy widoki.
Czasem zdarzy się coś niecodziennego- nad górami, w zachodzącym słońcu przeleciał balon...
Słodkich snów...


poniedziałek, 13 maja 2013

Na dobry początek

Świat w niebieskich kolorach


Pewnego dnia u nas na górze wszystko zrobiło się niebieskie... Przyszło i zostało. Ciągle inspiruje i zachwyca.

Ciekawa jestem co sądzicie o połączeniu bieli z niebieskim. Jest teraz tego przecież tak bardzo dużo... macie patent żeby pomimo wszystko wyglądało oryginalnie i niepowtarzalnie? :)